آراد چرم قابوس
خانه / وت بلو پوست چرم / تولید و فروش وت بلو پوست چرم گاو

تولید و فروش وت بلو پوست چرم گاو

تولید وت بلو پوست چرم در کارخانه های تولید چرم بصورت تخصصی ساخته شده و باتوجه به نوع وت بلو پوست از جمله وت بلو پوست چرم گاو، گوسفند، بز و دیگر پوست ها بصورت های مختلف خرید و فروش می گردد.

تولید چرم در چهار مرحله اصلی صورت می گیرد:

  1. پوست خام
  2. پوست خام / سالامبور پوست خام
  3. وت بلو پوست خام
  4. کراست

تولیدات مراحل پوست خام و سالامبور پوست خام و وت بلو پوست خام قابل خرید و فروش می باشد، ولی دارای ارزش افزوده و اشتغالزایی بسیار پایینی می باشد.

اما مرحله کراست و فینش چرم، هم قابل خرید و فروش می باشد و هم ارزش افزوده بیشتر و اشتغالزایی بالایی را نسبت به مراحل پوست و سالامبور و وت بلو شامل می شود.

وت بلو پوست خام یکی از مراحل چهارگانه اصلی و در حقیقت سومین مرحله، تولید چرم میباشد که در این مرحله پوست بصورت خیس می باشد و باتوجه به مواد شیمیایی که در ساخت آن استفاده می گردد به رنگ آبی می باشد.

اگر بصورت لغوی هم بخواهیم کلمه وت بلو “wet blue” را ترجمه کنیم، یعنی “خیس آبی” می باشد.

بر خلاف پوست گوسفندی که بصورت سالامبور به مدت چندماه ماندگاری دارد، پوست گاو بدلیل ضخامت بالایی که دارد، خیلی نمیتوان بصورت سالامبور نگهداری شود، بنابراین در اسرع وقت تبدیل به وت بلو می گردد تا مدت زمان بیشتری بتوان نگهداری کرد.

در طول مدت نگهداری وت بلو پوست چرم، کروم هایی که در مرحله کروم دهی به چرم اضافه شده است در بافت الیاف چرم واکنش می دهند و چرم را فیکس می گردانند. این واکنش شیمیایی که در میان کربوکسل اسید آمینه کلاژن و کروم انجام می گیرد، باعث تولید شدم اسید سولفوریک می گردد.

ازاد شدن اسید سولفوریک باعث کاهش PH وت بلو پوست چرم  در مدت نگهداری وت بلو می شود.

مدت زمان نگهداری وت بلو پوست چرم نسبت مستقیم با افت PH دارد، یعنی هر قدر زمان نگهداری وت بلو پوست چرم بیشتر شود به همان مقدار افت PH بیشتر می گردد.

البته ناگفته نماند که افت PH به یک میزانی صورت می گیرد که بعد آن افتی صورت نمیگیرد که ثابت ماندن PH به معنای واکنش کلیه کروم های موجود در بافت چرم می باشد.

باتوجه به بافت و ساختار انواع پوست گاوی، گاومیشیی، گوسفندی، بزی و دیگر پوست ها، مواد مصرفی در هریک از انواع پوست متفاوت می باشد و حتی ماشین آلات و مدت زمان لازم انجام هر فرآیندی فرق دارد.

جهت اطلاع از خدمات تولید و خرید و فروش وت بلو پوست چرم گاو می توانید با مدیر فروش تماس حاصل نمایید.

 

جهت خرید و فروش این محصول میتوانید با ما در ارتباط باشید:
سمیه چرکزی
راه های ارتباطی:
شماره موبایل: 09114065299
شماره دفتر: 01733240839
آدرس کانال: qabooscharm@
پست الکترونیکی: aradcharmqaboos@gmail.com